DosTcaForuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR

HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR Empty HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR

Mesaj tarafından xumutx 31st Ağustos 2008, 22:07

HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR A23n1g

Bingöl'ün Yedisu İlçesinde Güvenlik Güçleriyle Teröristler Arasında Çıkan Çatışmada Şehit Olan Jandarma Komando Onbaşı Yaşar Kaya'nın, Hatay'ın Hassa İlçesi Akbez Beldesi'ndeki Evine Ateş Düştü.

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Yaşar Kaya'nın, Hatay'ın Hassa ilçesi Akbez Beldesi'ndeki evine ateş düştü.
Acemi askerliğini İzmir Yeni Foça'da jandarma komando er olarak tamamlayan Yaşar Kaya, dağıtım izininden dönerek usta birliğine ulaşmasının 20 gün sonra evine şehit haberi ulaştı. Nakliyecilikle uğraşan baba Hanife Kaya, "Geriye kalan 2 cocuğum var. Biri kız biri erkek devlet beni askere çağırsın ben şu anda askere giderim. Vatan sağ olsun." dedi.

Anne Zeynep Kaya oğlunun izin dönüşü askere gideli 20 gün olduğunu ve telefonla dahi konuşamadıklarını söyledi. Anne Zeynep Kaya, "Vatan sağ olsun. Allah devletimize zeval vermesin." dedi. Şehidin halaoğlu Mustafa Doğan ise, "Başımız sağ olsun keşke hepimiz şehit olabilsek" dedi.

Beldede şehid olduğu haberini alan vatandaşlar, şehit evi ve çevresini bayraklarla donattı.

Hassa Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehit Yaşar Kaya'nın cenazesi, yarın öyle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı sonrasında Hassa ilçesi Akbez Beldesi Kılıçdede Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

(CİHAN)

xumutx
xumutx

Rep :
HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR Left_bar_bleue905 / 100905 / 100HATAYLI ŞEHİT YAŞAR KAYA'NIN BABA OCAĞINDA YAS VAR Right_bar_bleue

http://www.dostcaforum.yetkinforum.com

- Similar topics